Zakład Doskonalenia Zawodowego Katowice

Zespół Szkół w Żywcu

PARTNERZY

Chciałbyś pracować w zawodzie , na który jest rzeczywiście zapotrzebowanie ? ZAPRASZAMY | Zespół Szkół w Żywcu

1. FAMED  Żywiec sp.zo.o

Zasadnicza Szkoła Zawodowa  ma zawarte Porozumienie o współpracy z firmą  FAMED Żywiec sp.zo.o w procesie kształcenia uczniów w zawodach :

-operator obrabiarek skrawających

-ślusarz

Famed Żywiec Sp. z o.o. jest wiodącym, europejskim producentem wysokiej jakości sprzętu medycznego. Specjalizujemy się w produkcji łóżek na Oddziały Intensywnej Opieki Medycznej, stołów operacyjnych, wózków do przewożenia chorych, łóżek porodowych, foteli zabiegowych oraz lamp operacyjnych.

Innowacyjne konstrukcje i dążenie do niezawodności produktów Famed bezpośrednio przyczyniają się do poprawy jakości opieki medycznej pacjentów w Polsce i na świecie.

Famed Żywiec oraz firmy, na bazie których budował swoją siłę i markę, łączy ponad 140 lat doświadczenia w produkcji wyrobów metalowych w Żywcu, w mieście położonym w południowej Polsce. Jako producent wysokiej jakości sprzętu medycznego, Famed jest obecnie istotnym kooperantem dla zagranicznych producentów, głównie ze względu na racjonalizację kosztów produkcji oraz szeroki zakres możliwości dostosowania produktów. Wysoce wykwalifikowana kadra, stanowi kluczową przewagę konkurencyjną w dzisiejszej, dynamicznie rozwijającej się branży medycznej.

 

Uczniowie będą odbywac praktykę w klasie I oraz II na warsztatach  firmy Famed , gdziebęda  szkolenia p i przygotowywani do egzaminu potwierdzajacego kwalifikacje zawodowe przez najlepszych fachowców.

 Dla absolwentów kierunku Operator obrabiarek skrawających oraz Ślusarz po zakończeniu nauki i zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie firma zapewnia miejsca pracy.

 

 

 

 

 

oto finalne wyroby firmy FAMED

 

 

 

 

 

 

 2. Firma DREW- INWEST Spółka zo.o                                 

Zasadnicza Szkoła Zawodowa podpisła Umowę o praktyczną naukę zawodu z Firmą Drew-Inwest Spóka zo.o. w zakresie kształcenia uczniów w zawodzie CIEŚLA.

Praktyki odbywać się będą pod nadzorem wysoko wykwaifikowanych specjalistów.

Po ukończeniu nauki  oraz po zdaniu egzaminu potwierdzajacego kwalifikację w zawodzie Cieśla firma zapewnia miejsca pracy w kraju i poza granicami np. w Niemczech,Norwgii, szwecji, Ukrainie, Francji,Włoszech.

    

 Grupie DREW-INWEST, posiada 25 letnie doświadczenie w projektowaniu, produkcji i montażu prefabrykowanych konstrukcji drewnianych oraz systemowych budynków energooszczędnych. Dzisiejsze DREW-INWEST zrzesza dawne PBD DREW-INWEST oraz LABO BPM, które to jako pierwsze w Polsce rozpoczęło produkcję gotowych drewnianych konstrukcji kratowych (tzw. wiązarów) opartą o nowoczesną technologię łączenia płytkami kolczastymi systemu MITEK. Zakład w Bielsku-Białej w latach osiemdziesiątych jako jeden z pierwszych w Polsce rozpoczął również realizację budynków w systemach gotowych paneli ściennych i stropowych.

Dzięki takiemu doświadczeniu oraz ciągłemu rozwojowi technologii fabryki konstrukcji drewnianych DREW-INWEST w Milówce oraz Bielsku-Białej produkują gotowe budynki niskoenergetyczne wyposażone w instalacje, izolacje, płyty okładzinowe oraz stolarkę okienną i drzwiową oraz konstrukcje drewniane dachów, poddaszy, hal systemowych i stropów. W każdym z wymienionych zakresów proponuje  innowacyjne, nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz konstrukcyjne daleko przewyższające obowiązujące powszechnie standardy. Elementy produkowane w naszych zakładach przechodzą przez żmudny proces kontroli, dzięki czemu otrzymujemy jakość, jakiej nie da się uzyskać innymi, alternatywnymi metodami.

 

 

             

 

 

 

O SZKOLE