TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH

Zapisz się

Nauka obejmuje kształcenie ogólne - przygotowanie do egzaminu maturalnego, kształcenie zawodowe i przygotowanie do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.

Technik usług fryzjerskich potwierdzając kwalifikacje wchodzące w skład tego zawodu uzyskuje wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w dwóch obszarach: :

  • FRK.01– Wykonywanie usług fryzjerskich
  • FRK.03 – Projektowanie i wykonywanie fryzur

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik usług fryzjerskich jest  przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

  •  Wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych włosów
  • Wykonywania zabiegów chemicznych włosów
  • Wykonywania strzyżenia włosów
  • Wykonywania stylizacji fryzur
  • Wykonywania projektów fryzur

Technik usług fryzjerskich zdobywa doskonałe kwalifikacje na rynku pracy krajów Unii Europejskiej do zarządzania zakładem fryzjerskim i salonem kosmetycznym, przygotowywania modelek do sesji, udzielania porad z zakresu doboru kosmetyków i fryzur, przeprowadzania wywiadów, udzielania porad, przygotowywania aktorów, polityków, prezenterów przed występami w studiach telewizyjnych, teatrach itp.

Absolwenci kierunku technik mają olbrzymie możliwości zatrudnienia w: zakładach i salonach fryzjerskich, teatrach, stacjach telewizyjnych, zakładach wykonujących peruki i treski.

Uczniowie zdobywają wiedze praktyczną na pracowni fryzjerskiej.

Pracownia posiada 12 stanowisk wyposażonych w toaletki, lustra, fotele dla klientów, główki treningowe (zgodnie z wymogami OKE), lokówki szczotki, suszarki (ręczne i stojące), maszynki do strzyżenia, prostownice, wyparzacz dezynfekcyjny oraz podstawowe narzędzia i przybory fryzjerskie. W pracowni znajduje się również stanowisko do mycia głów, zaopatrzone w bieżącą zimną i ciepłą wodę. Pracownia wyposażona jest w klimatyzację.

Szkoła na bieżąco doposażona jest w podstawowe środki fryzjerskie: szampony, odżywki, lakiery, pianki, farby, pelerynki ochronne, szczotki do modelowania.

 

Zapisz się